Erotik Hikayeler Saksolin ile güzel

Aylin Aslım

26.09.2017
375
Aylin Aslım

Adı Soyadı: Aylin Aslım
Doğum Tarihi: 14 Şubat 1975
Nereli: Almanya ,Hessen, Lich
Burcu: Kova
Kilosu: 49
Boyu: 1.64
Göz Rengi: Yeşil
Saç Rengi: Sarı
Eğitim Durumu: Bilinmiyor
Medeni Hali: Bekar

Müzisyen kimliği ile bilinen sanatçı Aylin Aslım, 14 Şubat 1975 tarihinde Almanya’nın Hessen kentinde, Lich adında küçük bir kasabada dünyaya gelmiştir.
Ailesi daha sonrasında Türkiye’ye kesin dönüş yapmıştır.
Özellikle elektronik müziği Türkiye’ye sevdirmiş sanatçılardan biridir.
Lise eğitiminden sonrasında kariyerine müzik ile geçinmek isteyen Aylin Aslım, İstanbul’da birçok mekanda sahne alarak müziğini müzikseverlere sergilemiştir.
İlk albümü ‘’Gelgit’’ ile tanınan sanatçı özellikle ‘’Senin Gibi’’ ve ‘’Zor Günler‘’ şarkılarıyla müzik sektörüne giriş yapmış, 1996 yılında beş kızla birlikte yer aldığı Rock grubu ‘’Zeytin’’ ile Rock müzikteki iddiasını sürdürmüştür.

Aylin Aslım 1998 senesinde katıldığı Rock Müzik Günleri festivalinde 2.lik ödülü almıştır.
Aynı yıl ‘’Süpersonik’’ adlı Rock gurubunu kendi çabasıyla kurmayı başaran sanatçı, 2001 yılında ‘’H2001’’ adlı organizasyonda birçok yabancı müzisyenle aynı sahneyi paylaşmıştır.
2003 senesinde ilk albümü olan Gelgit’teki şarkıları yeniden yorumlamıştır.
2005 senesinde çıkardığı ‘’Gulyabani’’ albümü büyük kitlelerce beğenilmiş özellikle Rock müzik sevenlerin taktidirini toplamıştır.
2008 senesinde Rock sınıfı adlı projede yer edinen sanatçı öğrencilerin matematik , coğrafya ve tarih gibi birçok dersi müzikle beraber öğrenmelerine yardımcı olmuştur.
Ek olarak birçok sinema filmimizde şarkılarıyla yer almıştır. ‘’Canını Seven Kaçsın’’, ‘’Başka Bir Dünya’’ ve ‘’Zümrüdüanka’’ diğer albümleridir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Mero