İrem Derici

26.09.2017
256
İrem Derici

İLK DANSLARIN EFSANEVİ ŞARKICISI: İREM DERİCİ
İrem Derici biyografi: O SES TÜRKİYE’DEN YÜKSELEN YILDIZ

1987 yılında İstanbul’da doğan İrem Derici, daha ilkokula giderken aynı zamanda MSÜ Devlet Konservatuarı piyano bölümüne de başlıyordu. Bu ilk müzik eğitimini lise yıllarını bitirirken tamamladı. Üniversite eğitiminde İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji bölümünü seçen Derici, sonrasında ne kadar faydalandı bilinmez ama kitleleri peşinden sürüklemeden önce toplumla alakalı bilimsel bilgiye de sahip olmuştu.

Sosyoloji lisansının ardından Pazarlama İletişimi Yüksek Lisansını sürdüren Derici, bu sırada ona şöhretin kapılarını aralayacak olan O SES TÜRKİYE yarışmasına katıldı. Bu onun ilk sahne deneyimi değildi aynı dönemde Monopop isimli grubuyla üstelik Türkiye’nin birçok yerinde sahne alıyordu.

13 Eylül 2014’te başarılı bir radyocu olan eşi Rıza Esendemir (A-Rıza SHOW) ile radyo programında konuk olduktan sonra tanışarak evlendi. Henüz çocuğu bulunmayan sanatçı çocuk istememesi konusunda üvey annesi ile yaşadıklarının etkisi olduğunu belirtiyor. Müzik yaşamını başarıyla sürdüren başarılı sanatçı aşk şarkıları denince ilk akla gelen isimlerden.

İrem Derici albümleri: BİRBİRİ ARDINA EN İYİ ÇIKIŞLAR

Bensiz Yapamazsın isimli ilk single albümü ile 2012 yılında en iyi çıkış yapan sanatçı ödülüne aday olan şarkıcı, bu ödülü 15 Nisan 2014 tarihinde çıkan “Kalbimin Tek Sahibine” isimli single albümle aldı. Bu iki albüm arasında Sezen Aksu’nun söz ve müziğini hazırladığı “Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı” isimli single albümü yayınladı. Ardından “İKİ” ismini taşıyan maksi single “Sevgi Olsun Taştan Olsun” ve “Zorun ne Sevgilim” isimli iki parçanın yorumlarıyla çıktı. Neşet Ertaş’ın “Neredesin Sen” isimli muhteşem eserini de yorumlayan İrem Derici, ÜÇ isimli Maksi single albümünde “Bir miyiz?”, “Nabza Göre Şerbet” ve Azeri türküsü “Nazende Sevgilim” parçalarını yorumlamıştır. 24 Mart 2015 Değmezsin Ağlamaya isimli Maksi Single albümünün ardından bir de “Aşk Eşittir Biz” single çalışmasını hazırladı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Mero